Karın Estetiği

Karın Germe, Mini Karın Germe, Endoskopik Karın Germe, Erkek Karın Estetiği, Karın Bölgesinde Temel Problemler...

Karın Germe

Karın bölgesi cilt altı yağlanmanın arttığı Karın kaslarının gerginliğini kaybettiği çoğu zaman hamileliklerden dolay Karın kaslarında ayrılmanın olduğu ve deri elastikiyet özelliğinin kaybettiği durumlarda gündeme gelen bir ameliyattır.

Ciltte gevşeme sarkma ve kimi zaman çatlaklar görülebilir bu gibi bir karında cilt altı yağı liposuction yöntemi ile boşaltmak ciltte toparlama sağlamayacağı için tercih edilmez ve germe gerektirir.

Operasyon sırasında üç temel soruna da çözüm bulunmaktadır Karın kasları birbirine yaklaştırılır cilt altı fazla yağ uzaklaştırırlar ve sarkmış olan deri fazlası alınarak gerginlik sağlanır ve yeni oluşturulan göbek deliği ile karına estetik bir görünüm kazandırılır.

Aşırı kilolu hastalar için en iyi sonuçları elde etmek için diyet programları ile hedeflene kiloya ulaşmak ve daha sonrasında planlama yapmak en doğrusudur. Diyet programındayken yakın takipler ile operasyon zamanı belirlenebilir.

Karın Germe

Karın bölgesini sadece göbek ve etrafı olarak değerlendirmek doğru değildir. En etkili sonuca ulaşabilmek için karın komşu estetik bölgelerini de ele almak gerekmektedir.Çoğunlukla bel bölgesindeki fazlalıklar da problemin bir parçasıdır ve güzel bir bel kıvrımı elde edebilmek için ameliyata bu bölgelere yapılacak liposuction eklenebilir. Diğer bölge pubis dediğimiz genital bölgenin üst kısmıdır (bikini bölgesi). Gerekli görüldüğü taktirde bu bölgedeki yağ fazlalıkları yada sarkmalara da müdahale etmek gerekmektedir.

Yakın komşulukta olmasa da basenler ve kalça kısmi da karınla birlikte vücut estetiğine etki etmektedir ve eğer ihtiyaç varsa basen bölgesine liposuction kalçaya yağ enjeksiyonu gibi ek uygulamalar da eklenebilir.

Mini Karın Germe

Göbek deliği üzerinde fazlalığı olmayan alt kısımda fazlalık olan hastalar için uygundur. Genelde normal kilosunda olan doğum öncesi spor yapan ve doğum sonrası sarkıklık şikâyeti nedeniyle yapılır.

Genelde eski sezaryen izi kullanıldığından ek bir iz bırakmaz. Göbek deliğinin yeri çoğu zaman değiştirilmez. Orantıyı bozmamak icn göbek deliği üzerine liposuction yapılır.Çoğu hastada bel oyuntusunu sağlamak için bel yanlarına da liposuction yapılmaktadır.

Endoskopik Karın Germe

Sadece seçilmiş hasta grubu için uygulanan bir yöntemdir. Bu hastalarda yağ fazlalığı yoktur ve genelde doğum sonrası kasların ayrışması nedeniyle karında bombe bir görünüme sahiptirler.

Endoskopik kamera sistemleri kullanılarak Karın kaslarını birbirine yaklaştıran korse biçimli dikiş yöntemleri ile karındaki bombelik giderilip düz bir karın elde edilir. Gerekirse yüzeyle bir liposuction da ameliyata eklenebilir.

Erkek Karın Estetiği

Hem kadınlarda hem de erkeklerde vücut estetiğinin en dikkat çekici ve estetik görünümü en çok etkileyen bölge karın bölgesidir. Kadınlarda gergin düz ve kasların hafif belli olduğu bel çukurunun belirginliği ve güzel görünen bir göbek deliği, erkeklerde düz ve baklava şeklinde kasların belirgin olduğu Adonis (V-cut) kasının göründüğü bir karın, estetik göründüğü kadar kişinin daha sportif daha dinamik ve çekici görünmesini sağlıyor.

Her iki cinste de ilerleyen yaş ile birlikte düzensiz beslenme egzersiz eksikliği nedeniyle ve özellikle kadınlarda doğumlar sonrası karın bölgesi estetik görünümü bozulabiliyor. Karın kaslarında gevşeme, yağlanmanın artışı bel bölgesinde aşk tutamaklarının oluşmasıyla kişiler bu görüntüyü kapamaya çalışacak kıyafetler seçerken yaz aylarıçoğu zaman kabusa dönebiliyor.

Erkek Karın Estetiği

Orta yaş sonrası kadınların en çok talep ettiği estetik girişimlerden biri olan karın estetiği teknolojik ilerlemeler ile erkek karın bölgesi kas gölgelerinin oluşturulabildiği Hi-defination VASER liposuction six-pack ameliyatları ile erkeklerinde ilgi odağı olmuş durumda.

Karın bölgesinde temel üç problemle karşılaşıyoruz :

Karın içi yağlanma

Beslenme alışkanlığının bozulması ve düzeni alkol kullanımı nedeniyle genelde göbek bölgesinin aşırışişkin ve gergin olduğu bu durum çoğunlukla erkeklerde görülüyor. Cerrahi müdahalelerin yeterli kalmadığı bu sorunda çözüm için mutlaka diyet ve düzeni egzersiz on plana çıkıyor.

Karın kaslarında gevşeme

Çoğunlukla doğumlar sonrası karşılaşıyoruz. Karın kaslarında gebelik döneminde oluşan ayrılma spor ile oldukça zor toparlıyor ve cerrahi müdahale ihtiyacı ortaya çıkıyor.

Deri altı yağlanma ve deri kalitesinde bozulma

Kadınlarda bel ve Karın üst kısmında erkeklerde ise göbek çevresi ve kemer alt kısımda yağlanma daha fazla olabiliyor. Gebelikler ve sık sık kilo alıp verme cilt elastikiyetini bozabiliyor çatlaklar ve sarkmalara yol açabiliyor.

Karın bölgesindeki görüntüyü bozan bu durumların farklılıkları nedeniyle çözüme gidilecek yöntemler de çeşitlilik gösteriyor. Bu nedenle mutlaka detaylı bir muayene sonrası kişiye özel çözümler tasarlamak gerekiyor.


Vaser Liposuction - Lipödem İletişim

Lipödem Facebook GrubuDoç. Dr. Yener Demirtaş Facebook SayfasıDoç. Dr. Yener Demirtaş Instagram Sayfası

Please publish modules in offcanvas position.